Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Bardzo specyficznym działem stomatologii jest protetyka. Wszyscy, którzy mają mocno uszkodzone uzębienie, którzy je utracili – mogą zgłosić się do gabinetu protetyki stomatologicznej. Tam ich zgryz i zęby mają szansę odzyskać pierwotny wygląd. Protetyka stomatologiczna wkracza więc tam, gdzie stomatologia zachowawcza sobie nie radzi. Stałe zęby możemy stracić wszyscy. I wcale nie będzie to świadczyło o tym, że zaniedbaliśmy ich higienę. Doznane urazy lub choroby, które przeszliśmy także mogą spowodować, że stracimy zęby. Do tego, no cóż, nie jesteśmy coraz młodsi, a wręcz przeciwnie – przybywa nam lat. Wraz z wiekiem musimy więc być przygotowani na utratę zębów. Niezależnie jednak z jakich powodów utraciliśmy zęby, z pewnością zależy nam na tym, aby je odzyskać, przywrócić im dawny blask, a sobie promienny uśmiech.

Jeśli Ciebie także dotknęła utrata wszystkich lub części zębów nie czekaj – protetyka stomatologiczna pomoże Ci je odzyskać! Jak to jest możliwe?

Z pewnością wiemy, że braki w uzębieniu mogą zostać uzupełnione różnymi metodami, wszystko zależy od tego, czy straciliśmy ich tylko część, czy wszystkie. W tym drugim przypadku możemy skorzystać z protezy. W każdej chwili możemy ją wyjąć i przekonać się, jak brak zębów odbija się na naszym wyglądzie. Nowoczesne protezy akrylowe bardzo udanie imitują naturalne zęby.

Straciłeś/straciłaś tylko kilka zębów?

Z tym także łatwo sobie można poradzić wybierając mosty.

A może Twoje zęby są tylko mocno zniszczone? Jeśli tak, to pomóc im mogą korony. Nie zadowala Cię kolor, kształt lub rozmiar Twoich zębów?

Można je poprawić nakładając na ich licową część płatki porcelany nazywane popularnie licówkami.

Jak wygląda wizyta?

Każdy pacjent, który zgłasza się w celu podjęcia leczenia protetycznego jest traktowany indywidualnie. Decyzja, jaka metoda jest dla niego najbardziej właściwa zapada po szczegółowym wywiadzie, po przeprowadzeniu badania i wykonaniu pantomogramu. Dopiero wtedy można podjąć decyzję, co do metody leczenia. Lekarz wybiera odpowiednią metodę, ale to pacjent decyduje o tym, czy podda się leczeniu, czy zgodzi się właśnie na zaproponowaną metodę. Może się bowiem okazać, że będzie ona zbyt droga. Nie możemy bowiem zapomnieć, że uzupełnienia protetyczne wiążą się ze sporym wydatkiem.

Story Page