Jak dbać o sztuczny uśmiech?

Jak pokazują nam dane epidemiologiczne również w naszym kraju mamy cały czas wzrost liczby pacjentów, wymagających leczenia protetycznego. Niestety okazuje się, że wielu naszych rodaków ma problem z uzębieniem i potrzebne będzie oczywiście proteza, by uzupełnić tej pojawiające się braki w uzębieniu. Jak się jednak okazuje proteza zębowa to oczywiście ciało obce w naszych ustach i niestety będzie trzeba się liczyć z tym, że możemy mieć na początku problemy z tym elementem w naszych ustach. Jeśli nie chcemy, by pojawiały się jakieś problemy będzie trzeba bardzo dobrze dbać odpowiednio o taką protezę.

Trzeba sobie bardzo jasno powiedzieć, że proteza jako ciało obce musi być bardzo starannie myta. Jeśli będzie się odpowiednio dbać o higienę możemy być pewni, że proteza będzie się dobrze sprawdzać, będzie nam bez problemu jakoś służyć. Jednocześnie nie będzie trzeba się obawiać, że pojawią się jakieś poważne problemy zdrowotne. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbali o higienę trzeba się liczyć z tym, że mogą się pojawić jakieś różne zapalenia w jamie ustnej. Szczególnie, gdy będzie się gromadzić pokarm w okolicach protezy.

Jak wobec tego pielęgnować protezę?

Jeśli chcemy unikać problemów z drobnoustrojami bakteryjnymi powinniśmy brać pod uwagę to, że proteza musi być regularnie czyszczona. Musimy brać pod uwagę takie kwestie jak czyszczenie protezy z użyciem specjalnych tabletek, które są przygotowywane właśnie pod tym kątem. Środki te, które obecnie są nam udostępniane są mocno zróżnicowane i na pewno będzie można myśleć o skutecznym czyszczeniu jamy ustnej. Przed ponownym umieszczeniem protezy w jamie ustnej i zabiegach higienicznych będzie trzeba oczywiście taką protezę wypłukać w czystej wodzie.

Jak przechowywać?

Mówi się o tym, że powinno się przechowywać protezy w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim należy unikać noszenia protezy przez całą noc, ponieważ wtedy będzie się ona szybciej niszczyć. Dlatego lepiej ją zdejmować, a potem przed założeniem warto będzie zanurzyć ją w wodzie, ponieważ założenie stanie się łatwiejsze. Jeśli mamy protezę musimy się do niej przyzwyczaić i oczywiście bardzo ważną kwestią będzie staranie o to, by dopasować ją do siebie. Można stawiać się na wizyty kontrolne, w ramach których będzie można mówić o sprawdzeniu stanu protezy i jej poprawie w celu lepszego dostosowania.

Story Page