Bonding - odbudowa martwych zębów

Bonding będzie polegać na kosmetycznym odbudowaniu zębów poprzez nowoczesne materiały kompozytowe, które są nierozróżnialne od tkanek zęba. Jest to uniwersalna metoda odbudowy zębów, która może się także dobrze sprawdzać, jeśli w grę wchodzić będą zęby martwe. Martwe są w równym stopniu narażone na mechaniczne uszkodzenia co zęby zdrowe. Do zabiegu używany jest światłoutwardzalny i przygotowywany specjalnie materiał kompozytowy. Występuje on w odpowiednio zróżnicowanych kolorach, dlatego do barwy zębiny będzie można to odpowiednio dopasować.

Bonding to odbudowa zębów, która będzie się charakteryzować skutecznym działaniem. Polega na czyszczeniu struktur zęba i następnie na ich odpowiednim dopasowaniu do warunków jakie danego zęba mogą dotyczyć. W związku z powyższym stomatolog powinien dokładnie czyścić powierzchnie zęba. Następnie ząb będzie musiał zostać osuszony i dopiero potem, gdy będzie dobrze wysuszony będzie można wykonywać wypełnienie. To wysuszenie ma spore znaczenie, ponieważ gwarantuje nam najlepszy możliwy efekt.

Celem osiągnięcia najlepszych możliwych efektów należy stosować działania, które pozwolą nam na scementowanie tego wkładu kompozytowego jaki będzie stosowany. Wyciskana pasta w miejsce ubytku może być nakładana przez specjalne dłuto dentystyczne jak i też innym instrumentem, który nam to umożliwia. Po odpowiednim modelowaniu będzie można wiązać materiał do zęba. Jest on utwardzony z użyciem specjalne lampy.

Bonding – odbudowa martwych zębów – efekty

Do zabiegu warto podejść jako do tego rozwiązania, które będzie nam gwarantować naturalne efekty i dzięki temu perfekcyjne odbudowanie zniszczonych tkanek. Procedura najlepiej będzie się sprawdzać w przypadku zniszczonego, poszarpanego szkliwa. W trakcie wykonywania zabiegu będzie trzeba wykorzystać zdolności stomatologa, który powinien być jak dobry rzeźbiarz. To tak naprawdę od jego zręczności zależeć będzie to jak będzie wyglądał odbudowany ząb martwy. Warto także zaznaczyć iż martwy ząb nie będzie miał już brzydkiego koloru, ale zostanie dopasowany do pozostałych zębów.

Story Page