Sposób na przymocowanie protezy – mocowanie na implantach.

Utrata uzębienia to jeden z tych problemów starszych ludzi, jakich nikt nie jest wstanie uniknąć. Jest to naturalny proces starzenia się i trzeba to zrozumieć. Nie jest to jednak jedyna przyczyna utraty zębów, można je utracić także w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub też na skutek choroby takiej jak paradentoza. W młodym wieku dużo trudniej jest zaakceptować utratę części narządu żucia, natomiast osoby po 70 roku życia przyjmują to już bardziej naturalnie, choć nigdy nie jest to miła perspektywa. Osoby w młodym wieku mogą nawet przeżyć depresję i załamanie, ponieważ ogólnie uznaje się piękne, białe żeby za symbol zdrowia i estetycznego wyglądu. Ratunkiem przy utracie zębów mogą być protezy, choć ich noszenie u wielu osób wywołuje dyskomfort i niechęć.

Nowoczesna protetyka ma do dyspozycji wiele materiałów i maszyn, które coraz lepiej wykonują imitację uzębienia i niemal doskonale odtwarzają naturalne uzębienie. Jest to duża nadzieja dla wielu osób, które zmuszone są do noszenia protez na skutek wcześniejszych kłopotów. Protetycy polecają jedna z lepszych metod odtwarzania uzębienia polegająca na mocowaniu protez na implantach. Jest to nowoczesny i sprawdzony sposób mocowania protez, polecany szczególnie dla osób które straciły większość lub wszystkie zęby, nie chcą protez ruchomych lub też nie wyobrażają sobie, aby odtworzyć całe uzębienie metodą wstawiania implantów.

Cały proces mocowania protezy na implantach jest dosyć długi i wymaga cierpliwości ze strony pacjenta, protetyka i dentysty. Zaczyna się od wszczepienia odpowiedniej liczby implantów, która zależy od ilości naturalnych zębów jakie nam zostały, jednak zazwyczaj są to dwa do trzech implantów przy uzupełnianiu fragmentów uzębienia. Po odczekaniu odpowiedniego okresu czasu, w którym implanty zrosną się dobrze z kością szczękową, można przystąpić do mocowania specjalnego przęsła, na którym zostanie osadzona proteza, wcześniej odpowiednio przygotowana.

Cały ten proces wymaga kilku wizyt u stomatologa i protetyka, tak by dobrze przygotować umocowanie i sama protezę. Jednak nagrodą za cierpliwość, jest to, że dzięki tej metodzie proteza jest przymocowana bardzo trwale i nie stwarza warunków do pojawienia się niekontrolowanych ruchów.

Story Page